kesä 11 2019

Pohjolaisten sukuseuran sukukokous 6.7.2019 alkaen klo 11

Published by at 14:34 under Aiheeton

Pohjolaisten sukuseuran sukukokous pidetään Kunnonpaikassa Siilinjärven Vuorelassa 6.7.2019. Ohjelmassa on virallisen sukukokouksen lisäksi mm. seuran logon julkistaminen. Sen ovat suunnitelleet Pauno ja Iida Pohjolainen. Tutkija, lastenkirjailija Pirita Wahlstedt pitää esitelmän aiheesta ”Tarinoiden merkitys sukujen ketjussa”. Ohjelmassa on lisäksi musiikkiesityksiä ja arpajaiset, joissa runsaasti hyviä palkintoja. Lisätietoja sukukokouksesta antavat puheenjohtaja Pertti K. Pohjolainen (p. 050-3364284, sähköposti perttipo@saunalahti.fi), sihteeri Raili Pohjolainen ja varapuheenjohtaja Aira Putkonen.

Kommentit pois päältä artikkelissa Pohjolaisten sukuseuran sukukokous 6.7.2019 alkaen klo 11

Kommentit on suljettu tällä hetkellä.